Sıkça Sorulan Sorular

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Aşağıdaki sorularda aradığınız yanıtı bulamadınız mı ya da farklı bir konu ile ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? İstek, öneri ve şikayetleriniz için bize e-posta gönderebilirsiniz.

Bize e-posta Gönderin

Sıkça Sorulan Sorular

venividiwon yeni nesil mobil reklam mecrası ve yönetimi platformudur.

venvidiwon’a üye olmanız için çok sebebiniz var :

  • venividiwon’da reklamlarınızı hedef kitlenize kolayca ve sonuna kadar izletirsiniz.
  • Sadece izlenen reklamlarınız üzerinden bir ücret ödersiniz.
  • Reklamların sonunda pazar araştırması anketinizi yayınlayıp aldığınız geri dönüşler için yeniden hedefleme yapabilirsiniz. venividiwon gerçek anlamda interaktiftir.
  • venividiwon’un zengin hedefleme yeteneklerinin yanında aynı reklam içerisinde izleyicileri kendi web sitenize yönlendirebileceğiniz gibi; uygulamalarınızı kurdurabilir ya da telefonda geri arama taleplerini alarak sıcak satış fırsatlarına kolayca erişebilirsiniz.
  • venividiwon’da markanızın gönüllü elçileri platform üzerinde sizi temsil ederler ve reklamlarda izleyicilere sunduğunuz mesajları güçlendirirler.
  • venividiwon’da reklamlarınız kaybolmaz; izleyiciler izledikleri reklamları kolayca yeniden izleyebilir ya da favorilerine alarak daha sonra kolayca erişebilir.
  • venividiwon’da reklamlarınızın izlenme raporlarına anlık olarak ulaşabilir, geribildirimlere göre hızlı biçimde reklamlarınıza yön verebilirsiniz.

Hayır, venividiwon sizden aylık bir hizmet bedeli bulunmamaktadır. Sisteme kayıt olmanız, takipçilerinizin size bulması ve sizinle ilgili paylaşım yapabilmesi için yeterlidir. Ancak reklam vererek hedef kitlelerinizle doğrudan da buluşabilirsiniz. Böylece markanız ile ilgili paylaşımlar da artacaktır...

Hayır, Marka elçilerinizin sizinle ilgili yaptığı paylaşımlar için bir ücret alınmaz.

Evet, venividiwon platformunda isterseniz kullanıcıların yaptıkları tüm paylaşımlar onayınız sonrasında platform üzerinde görüntülenebilir. Arzu ederseniz de paylaşımları serbest bırakıp yapılan paylaşımlar içerisinden yapacağınız kontroller sonrasında payaşımların yayınını durdurabilirsiniz.

Platformda cep telefonu numarası bazında bir kontrol uygulanmaktadır.

Platformda video, resim ve metin reklamlar yayınlanabilmektedir.

Reklam Tipi

Medya

Anket

Görsel

Video

Var

Resim

Var

Metin

-

-

2 dakikaya kadar olan video reklamlarınız yayınlanabilmektedir.

Resim reklamların tam ekranda kalma süresi 10 sn’dir.

Metin reklamların tam ekranda kalma süresi 5 sn’dir.

Evet, Metin reklamlar için hem metin hem de arka plan rengini kurumsal renklerinize çevirebilirsiniz.

Görsel reklama tıklanıp reklam sonuna kadar izlendikten (imaj reklamlar için 10 sn, video reklam için reklamın sonuna kadar) pazar araştırması sorusunun yanıtlanması sonrasında reklam izlenmiş kabul edilir . Metin reklam için ise, reklama tıklandıktan sonra izlenmiş kabul edilir.

Fiyatlama görsel (video ya da resim) ve metin reklamların izlenmesi üzerinden sabit bir ücrettir.

Platform üzerinde sağlanan Sanal POS altyapısı ile izleme kredisi satın alabilirsiniz.

Hayır, Krediler arasında geçiş yapılması mümkün değildir.

venividiwon dış bağlantı ve uygulama kurma butonlarının konumlandırılması ve üye tarafından kullanılması halinde sizden ek bir ücret talep etmez. Beni Ara butonunun konumlandırılması ücretsiz iken, üyelerin bu butonu kullanması halinde ek bir izleme olarak ücretlendirilir.

Reklamlar üyelerin beyan ettiği aşağıdaki bilgilere göre hedeflenebilir :
Yaş, cinsiyet, lokason (ilçe deriniğinde), eğitim, gelir durumu, medeni durum, meslek, markayı takip edenler, sektörü takip edenler, markanın reklamını beğenenler ve ürün grubu ile ilgili.

Bazı reklamlarda birden fazla marka iş ortaklığı yapıyor olabilir. Örneğin A marka ürünün B marka zincir mağazasında satışı veya X marka kredi kartının Y zincir mağazasında bir kampanyasının olması gibi. Bu durumda reklam veren marka iş ortağını etiketleyerek ve hedefleme adımında da markasını takip eden üyeleri hedeflediğinde reklamın iş ortağının hedef kitlesine de ulaşmasını sağlayabilir.

Yayınlanacak anket çoktan seçmeli (tek seçim) ya da çoklu seçmeli olabilir. Anket üzerinde en fazla 6 seçenek konumlandırılabilmektedir.

Yeniden hedefleme venividiwon platform üzerinde aşağıdaki amaçlar için kullanılabilir :

  • Daha önce yayınladığınız reklam(lar)ı izlemeyen kitleye yayınlama
  • Daha önce yayınladığınız reklam(lar)ı izleyen kitleye yayınlama
  • Daha önce yayınladığınız reklam(lar)ı izleyen ve hatta belirli yanıtları aldığınız kitleye yayınlama. Özellikle, platform üzerindeki halihazırdaki hedefleme yöntemlerinin yeterli olmadığı durumlarda kullanılır.

Reklamlarınız yayınlama öncesinde venividiwon ekipleri tarafından reklam etiği açısından değerlendirilecektir. Onay verilen reklamlar yayınlanabilecektir.

Evet, Reklam bütçenizi isterseniz hemen kullanabileceğiniz gibi isterseniz günlere de yayabilirsiniz. Günlere yaymanız halinde günlük izleme adedini de seçmeniz gerekecektir.

Evet, Platform reklamlarınızın belirli saat aralığında yayınlanmasına olanak sağlamaktadır.

Bazen, reklam bütçeniz olmasına rağmen, yayınladığınız reklam ilettiğiniz zamanlamada izlenmeyebilir. Bu durumlar için reklam bütçenizin her durumda kullanılmasını istemeniz halinde platformun bu özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Evet, Platformun doğası gereği hedeflediğiniz bütçede %10’a kadar bir aşım gerçekleşebilir. Aşım durumunda eğer halihazırda bir krediniz var ise aşılan izleme bütçenizden düşecektir. Eğer krediniz yok ise bir sonraki yüklemenizde aşım tutarı kredinizden düşülecektir.

Evet, kullanıcıları yapacakları işe göre uygun yetkiler ile yetkilendirebilirsiniz.

corpsupport@venividiwon.com adresine göndereceğiniz bir e-posta sonrasında sizinle temasa geçilecektir.

Top